Dzień Dziecka z Biegiem na Orientację

 

W środę 1 czerwca w ramach organizowanego Dnia Dziecka w gminie Sokolniki dla naszych najmłodszych mieszkańców Gminy, UKS „GROM” w Sokolnikach zorganizował promocję Biegu na Orientację.

 

Ta jakże rozwijająca zarówno fizycznie, jak i umysłowo dyscyplina sportu może być uprawiana przez osoby w każdym wieku. Kilkuletnie dziecko, jak i „młody duchem” senior z pewnością znajdzie dla siebie wiele satysfakcji. Nie trzeba być od razu wyczynowcem. Można się doskonale bawić spacerując w dowolnym tempie, odszukując jednocześnie zaplanowane punkty kontrolne. Dodatkową korzyścią jest przebywanie na świeżym powietrzu, często w lesie, który jak wiadomo jest najzdrowszym środowiskiem dla egzystencji człowieka.
Promocyjne zawody zorganizowano na terenie Szkoły Podstawowej w Ochędzynie.

Przygotowane zostały trzy trasy zróżnicowane pod względem długości oraz trudności. Trasa „rodzinna” na najkrótszym dystansie dla kilkuosobowych ekip wspólnie poszukujących punktów kontrolnych nie sprawiała nikomu najmniejszych problemów. Trasa „łazik” która została przygotowana do indywidualnego marszu lub biegu, również znalazła uznanie wśród wielu uczestników. Trzecią kategorią była trasa „biegacz” (sportowa) na której sprawdzili się przede wszystkim zawodnicy, którzy na co dzień reprezentują naszą Gminę i powiat w zawodach sportowych. Znalazły się osoby które z sukcesem zaliczyły wszystkie trzy trasy. Pogoda nam sprzyjała, było ciepło, słoneczko nas dogrzewało i miło nam było że ponad 60 osób zechciało spróbować swoich sił w biegu na orientację. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a także słodki upominek dla odbudowania sił. Najlepsi na poszczególnych trasach nagrodzeni zostali dyplomami oraz roślinami ozdobnymi, co doskonale odzwierciedla jak blisko sport ten jest powiązany z naturą. W powietrzu wyczuwalne było wysokie stężenie endorfin.

Największą radość sprawiło nam dwóch chłopców, którzy chcą kontynuować swoją przygodę z Biegiem na Orientację i już w sobotę uczestniczyli w naszym treningu. Zachęcamy kolejne osoby chętne dzielić z nami pasję obcowania z naturą do uczestnictwa na początku w sobotnich treningach, a w przyszłości również w rywalizacji sportowej. Wszelkie informacje o treningach, wyjazdach na zawody, osiągniętych wynikach znajdziecie Państwo na stronie
www.bnopowiatwieruszowski.pl.


Dziękujemy gminie Sokolniki za okazaną pomoc przy organizacji zawodów a także fundatorom słodkich smakołyków:
• „Eden” Zakład Piekarniczo-Cukierniczy E. Sikora z Wieruszowa
• Piekarnia Pani Małgorzaty Urbańskiej z Galewic
• Wytwórnia wód i napojów gazowanych Pana Ireneusza Małysa z Osieka

• Nadleśnictwo Doświadczalne Siemianice, Gospodarstwo Szkółkarskie Dobrygość

Artykuł i zdjęcia pochodzą ze Strony Gminy Sokolniki, źródło: sokolniki.pl

PEŁNE WYNIKI : https://bnopowiatwieruszowski.pl/wp-content/uploads/2022/06/dzien_dziecka_010622-wynik-1.htm