WNOF 1 etap

W niedzielę 15 grudnia zawodnicy klubów UKS GROM Sokolniki, UKS GOK Galewice oraz UMLKS Start Wieruszów wzięli udział w pierwszym etapie zawodów z serii WNOF 2020. Jest to cykl pięciu startów rozgrywanych w różnych lokalizacjach na terenie Wrocławia. Biegi zawsze odbywają się wieczorem tak więc zawodnicy odszukują wyznaczone punkty przy pomocy latarek, w większości przypadków czołówek. Poszczególne etapy WNOF rozgrywane są na etapach sprinterskich czyli mamy tutaj do czynienia ze stosunkowo krótkim dystansem oraz bardzo dużą ilością punktów kontrolnych do odszukania. Mapa w skali 1:4000. Niedzielny etap zlokalizowany był na Ostrowie Tumskim. Obejmował Bulwar Xawerego Dunikowskiego czyli tereny przyległe do południowego brzegu Odry. Organizatorzy przygotowali 4 trasy o różnym stopniu trudności. Mapy dla profesjonalistów zostały przygotowane bez numerycznych kodów opisujących dany punkt. Zawodnicy mieli za zadanie odszukanie właściwego punktu jedynie na podstawie opisu. Najlepsze rezultaty na trasie najtrudniejszej (A) osiągnęli Wiktor Żuraw 5 miejsce i Krzysztof Jakubowski 10 miejsce (obaj GROM Sokolniki). Na trasie średniej (B) Patrycja Janik zajęła 9 miejsce, Milena Cegiełka 10 pozycję (zawodniczki GOK Galewice), a 11 pozycję Jakub Domagała (GROM Sokolniki). Na trasie C zawodniczka GOK-u Galewice Oliwia Żuczkowska zajęła 9 pozycję.