Wawel Cup 2021

W połowie lipca zawodnicy klubów UKS Grom w Sokolnikach, UKS GOK Galewice oraz MUKS Junior Ochędzyn wzięli udział w najliczniej obsadzonych w Polsce zawodach w biegu na orientację. Przez 5 dni ponad ośmiuset zawodników z dwunastu krajów świata rywalizowało na bardzo wymagających trasach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W tym roku odbywała się jubileuszowa 40 edycja Wawel Cup. Pierwszy etap został rozegrany na jedynej pustyni w Europie czyli Pustyni Błędowskiej. Pozostałe trasy umiejscowiono w samym sercu jury w okolicy miejscowości Żelazko. To miejsce jednoznacznie kojarzy się z biegiem na orientację. W tym roku zawodnikom przyszło walczyć nie tylko z przygotowaną trasą, ale również z bardzo kapryśną pogodą. Niemal każdego dnia towarzyszyły nam groźne burze. Popołudniami wolny czas przeznaczaliśmy na regenerację i organizację pieszych wycieczek. Między innymi zwiedziliśmy ruiny  średniowiecznego zamku w Ogrodzieńcu.

Warto również wspomnieć o osiągnięciach sportowych. Tym bardziej, że nasz kolega Kacper Narożny startujący w kategorii M-14 zajął wyśmienite trzecie miejsce. Z kolei Oliwia Żuczkowska w kategorii WM12-14B zajęła 5 miejsce. Pozostali zawodnicy równie dzielnie walczyli z trasami jak i z własnymi słabościami.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Sokolniki, Gminy Galewice oraz Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.

Qa