Wawel Cup 2017 i osiągnięcia sportowe!

W dniach 5-9 lipca  nasze reprezentacje, czyli: UKS “Grom” Sokolniki, MUKS “Junior” Ochędzyn, UKS „GOK” Galewice uczestniczyły w XXVI Międzynarodowych Zawodach w Biegu na Orientację o Puchar Wawelu.

W zawodach wystartowało ponad 800 zawodników z 21 krajów świata, w tym elita krajowa i zagraniczna. Nasza młodzież zmierzyła się z wymagającymi, bardzo technicznymi  i ciekawymi trasami mogąc przy tym rywalizować z najlepszymi zawodnikami w kraju 😉

Biegaliśmy po terenach skałkowych, Pustyni Błędowskiej, Sztolni Olkuskiej , w niezwykłej scenerii leśnej i topograficznej Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Dzieci i młodzież zdobyła sporą dawkę doświadczenia startowego, a wyniki szkoleniowe wyniesione z tych zawodów są zadowalające 😉 Na uwagę zasługują wyniki:

Patrycji Krzyżostanek 6 miejsce w K12 , do 3 miejsca zabrakło tylko 39 sekund!

Katarzyny Hodur – 4 miejsce w K14B, jak na pierwszy tak poważny start –rewelacyjnie

Klaudii Mikołajczyk – 8 miejsce w kategorii K14 ( Trzecie miejsce wśród Polek)

Tomka Struzika – 3 miejsce w M10N

Kacpra Narożnego- 4 miejsce w M10 . Po ciężkiej walce stoczonej na ostatnim etapie i dobiegu do mety Kacprowi do medalu zabrakło tyko 2 sekundy!

Jarosława Krzyżostanka -8 miejsce w M40 w najsilniej obsadzonej kategorii;

Adama Śliwakowskiego 3 miejsce w M75 , w walce z koalicją silnych Szwedów.

Wyjazd był także okazją do spotkania z historią zamków jurajskich w Rabsztynie, Pieskowej Skale, z przyrodą (Maczuga Herkulesa), średniowieczne wyrobiska po eksploatacji rud cynku ,ołowiu i srebra w Starym Olkuszu – na nich biegaliśmy z mapą 1:4000, zwiedziliśmy także Muzeum Strażackie w Olkuszu. Wyjazd zrealizowano przy pomocy finansowej Powiatu WIeruszowskiego, Gminy Sokolniki oraz Gminy Galewice – za co młodzież, dzieci i zarządy klubów składają podziękowanie 😉

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z WYJAZDU NA WAWEL CUP 2017 naszej reprezentacji

wszystkie szczegóły na stronie: http://wawelcup.pl/pl/

W tym momencie rozpoczynamy wakacyjną krótką przerwę od treningów. Do zobaczenia już w sierpniu 😉 !