Srebrny medal na Pucharze Najmłodszych w Kwidzynie dla Patrycji!

W miniony weekend (31 maja-2 czerwca) w Kwidzynie zostały rozegrane zawody w biegu na orientację „Puchar Najmłodszych”, czyli nieoficjalne mistrzostwa Polski dzieci. W zawodach brało udział około 400 zawodników z 30 klubów z całej Polski . Powiat wieruszowski reprezentowały kluby UKS Grom Sokolniki, MUKS Junior Ochędzyn i UKS GOK Galewice.  Srebrny medal na dystansie klasycznym w kategorii K14 zdobyła Patrycja Krzyżostanek – zawodniczka UKS Grom Sokolniki! W trakcie całego weekendu zawodnicy rywalizowali podczas trzech biegów i kilkoro reprezentantów powiatu wieruszowskiego zaprezentowało się z bardzo dobrej strony!

Pierwszym biegiem był bieg sprinterski, który rozegrany został na terenie Starego Miasta. Najlepiej z naszych zawodników wypadli:

VI miejsce – Milena Cegiełka w K13 UKS „GOK” Galewice

VI miejsce – Kacper Narożny w M12 UKS „GOK” Galewice

VII miejsce – Jakub Domagała M11 UKS „Grom” Sokolniki

IX miejsce – Patrycja Krzyżostanek K14 UKS „Grom” Sokolniki

XIV miejsce- Emilia Domagała K14 UKS „Grom” Sokolniki

Drugiego dnia trasy na dystansie klasycznym przebiegały wokół toru motocrossowego Kwidzyn-Bądki. Las w tym rejonie był gęsty, z dużą ilością terenów podmokłych i specyficzną mikrorzeźbą. To wszystko sprawiło, że bieg klasyczny był bardzo trudny pod względem technicznym. W lesie odbywała się istna gra błędów. W tych warunkach srebrny medal dla naszego powiatu zdobyła Patrycja Krzyżostanek! Zawodniczka UKS Grom Sokolniki uznała tylko wyższość zawodniczki gospodarzy. Identyczny czas co nasza reprezentantka uzyskała tego dnia także zawodniczka z Łodzi, tym samym w kategorii K14 przyznano dwa srebrne medale. Poza świetnym wynikiem Patrycji z dobrej strony zaprezentowali się także:

VIII miejsce – Milena Cegiełka w K13 UKS „GOK” Galewice

VIII miejsce – Jakub Domagała M11 UKS „Grom” Sokolniki

XII miejsce – Kacper Narożny w M12 UKS „GOK” Galewice

XVIII miejsce- Emilia Domagała K14 UKS „Grom” Sokolniki

XXIII miejsce- Anna Herbeć K12 MUKS „Junior” Ochędzyn

Trzeciego dnia odbył się bieg sztafetowy, który rozegrany został na terenach rekreacyjnych nad rzeką Liwą i charakterystyką był zbliżony do tego, z czym zawodnicy zmagali się w biegu klasycznym. Na biegu sztafetowym zawodniczki powiatu wieruszowskiego w kategorii  K-14 w składzie: Patrycja Krzyżostanek, Emilia Domagała, Milena Cegiełka, zdobyły  VI miejsce, a  kategoria M-12 (sztafeta mieszana) w składzie: Kacper Narożny, Ania Herbeć i Jakub Domagała , uplasowała się na VII pozycji.

Wszystkim startującym gratulujemy!

Wyjazd na zawody był możliwy, dzięki pomocy finansowej Gminy Sokolniki i Gminy Galewice.

Więcej zdjęć z zawodów dostępne na naszym profilu facebookowym.