Puchar Ślęży

Małą tradycją staje się już, że wraz z nadejściem weekendu zawodnicy UKS Grom w Sokolnikach, UKS GOK Galewice oraz MUKS Junior Ochędzyn ruszają w Polskę na kolejne zawody w biegu na orientację. Nadrabiamy zaległości spowodowane późnym startem sezonu, więc terminarz jest bardzo napięty. Tym razem naszym celem stał się masyw Ślęży, a dokładnie teren położony na zachód od góry Radunia, obejmujący górę Czernica oraz Łysą Górę ze stromymi zboczami oraz częściowo kamienistym podłożem. Na zachód w stronę miejscowości Tąpadło występuje urozmaicona rzeźba terenu, bogata w górki i liczne muldy. Teren zawodów pozwala na doskonałe sprawdzenie się przed mistrzostwami kraju, które już za tydzień w Rudawach Janowickich. Stąd też bardzo liczna reprezentacja klubów z całej Polski.

Tym razem nasza gromadka liczyła aż 16 zawodników. Troje orientalistów uzyskało rezultaty plasujące ich w najlepszych trójkach swoich kategorii. Miejsce drugie zajęli Milena Cegiełka (kategoria K-16) oraz Jarosław Krzyżostanek (M-45), natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowany został Kacper Narożny (M-14). Niemniej gratulacje dla wszystkich, gdyż każdy ukończył swój bieg mimo że teren był naprawdę trudny.

 

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, Gminy Sokolniki oraz Gminy Galewice.