Emilia i Konrad na podium Grand Prix Polonia

W dniach 7-9 sierpnia zawodnicy klubów UKS GROM Sokolniki oraz UKS GOK Galewice reprezentowali nasz powiat na międzynarodowych zawodach w biegu  na orientację. W okolicach Jeleniej Góry zorganizowano trzyetapowe zawody Grand Prix Polonia. Dodatkowo w sobotnie popołudnie na jeleniogórskim rynku odbyła się impreza towarzysząca czyli etap dodatkowy rozgrywany w systemie sprinterskim.

Teren pierwszego etapu to las iglasty o niewielkich przewyższeniach. Zawodnicy mieli do czynienia z dużą ilością polanek oraz obszarem w znacznej części porośniętym wysokimi trawami. Uboga sieć ścieżek, duża ilość rowów, kamieni i przepływający potok uzupełniają opis terenu piątkowego etapu. Najlepiej tego dnia poradzili sobie Konrad Domagała (kategoria M10N) uzyskując drugi rezultat oraz Patrycja Krzyżostanek (K16) oraz Jakub Domagała (M12) którzy zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach.

Drugiego dnia biegaliśmy już po terenie typowo górskim położonym na wysokości 750 m n.p.m. samo podejście na start wymagało nie lada wysiłku, a następnie czekały na nas liczne formacje skalne, strome zbocza, oraz las bokowo-świerkowy o słabej przebieżności. Najbardziej wartościowe wyniki tego dnia to drugie miejsce Emili Domagała (K16) oraz trzecie miejsce Konrada Domagała (M10N). Pozostali zawodnicy pobiegli bardzo przyzwoicie. Wyniki łączne z dwóch dni pozwalały nieśmiało marzyć o medalach w klasyfikacji całych zawodów.

Żeby te marzenia zrealizować trzeba było dobrze pobiec trzeciego dnia. W niedzielę również biegaliśmy na terenie górskim. Przewyższenia terenu nie były już tak wyraźne, chociaż w dolinach potoków również były wyraźne stromizny. Las nieco bardziej przebieżny, liczne ścieżki i ogrodzenia leśne, teren częściowo podmokły – tak w skrócie można opisać miejsce zmagań. Tego dnia drugi rezultat uzyskała Emilia Domagała (K16) niemniej wszyscy czekaliśmy na podliczenie wyników łącznych z trzech dni.

Oczekiwanie przyniosło wiele radości. Emilia Domagała (K16) okazała się najlepsza, a Konrad Domagała (M10N) zajął trzecie miejsce w swoich kategoriach. Tuż za podium Patrycja Krzyżostanek (K16), a na piątej pozycji Jakub Domagała (M12). Warto również podkreślić szóstą pozycję Jarosława Krzyżostanka w bardzo licznie i silnie obsadzonej kategorii M45.

Wyniki wszystkich naszych reprezentantów:

1miejsce Emilia Domagała (K16)

3 miejsce Konrad Domagała (M10N)

4 miejsce Patrycja Krzyżostanek (K16)

5 miejsce Jakub Domagała (M12)

6 miejsce Jarosław Krzyżostanek (M45)

9 miejsce Milena Cegiełka (K14)

19 miejsce Andrzej Domagała (M40)

Wspomniane zawody towarzyszące odbywały się według skróconego podziału na kategorie. Bieg sprinterski nie jest naszą specjalnością. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała Milena Cegiełka zajmując siódme miejsce wśród czterdziestu rywalek w kategorii MŁODZIK K.