Dziewczyny lubią brąz! Medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików!

W dniach 29-30 wrzesień zawodnicy naszych klubów uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na orientację,które odbyły się w Nowym Dworze Mazowieckim. Są to szczególne zawody, gdyż startują w nich zawodnicy tylko w kategoriach K14 i M14 .

W zawodach obowiązuje podział na 4 strefy, nasze województwo rywalizowało z województwem mazowieckim, podlaskim i lubelskim. W ciągu dwóch dni rozegrane były 3 biegi: klasyczny, sprinterski i sztafetowy.Powiat Wieruszowski reprezentowało 10 zawodników.

Na dystansie klasycznym brązowy medal wywalczyła Emilia Domagała, 6 miejsce przypadło Patrycji Janik,  7 Patrycji Krzyżostanek, 12 Milenie Cegiełce, 23 Katarzynie Hodur. Wśród chłopców w M14 na miejscach punktowanych znaleźli się: 17 miejsce-Marcel Małecki, 19 miejsce- Patryk Malik, 21 Kacper Narożny, 24 Jacek Ertel,  26 Mikołaj Hryciuk.

Na dystansie sprinterskim, który nie jest naszą najmocniejszą konkurencją nasi zawodnicy zajęli następujące punktowane miejsca w K14: 11 m.- Emilia Domagała, 12 m.- Patrycja Krzyżostanek, 13 m.- Patrycja Janik, 19 m.-Milena Cegiełka, 21 m.-Katarzyna Hodur. W M-14: 11 m. – Marcel Małecki, 16 m. – Kacper Narożny, 25 m. Patryk Malik

I na sztafetach znów Panie pokazały swoją siłę w lesie, gdzie wywalczyły rzutem na taśmę brązowy medal w składzie : 1 zm: Emilia Domagała, 2 zm: Patrycja Krzyżostanek, 3 zm: Patrycja Janik. Milena Cegiełka i Katarzyna Hodur wspólnie z zawodniczką z Łodzi zajęły 8 miejsce , mimo że po pierwszej zmianie i bardzo dobrym biegu Mileny zajmowały 2 miejsce.

Wśród Panów na 6 ukończyli swoje zmagania Panowie w składzie: Kacper Narożny, Marcel Małecki, Patryk Malik, oraz druga sztafeta w składzie: Jakub Fronia, Jacek Ertel i Mikołaj Hryciuk zajęła 11 miejsce.

Podsumowując można powiedzieć , że cała drużyna spisała się bardzo dobrze, a medale zdobyte przez zawodniczki są efektem ich ciężkiej pracy w całym sezonie;) Serdecznie gratulujemy 😉

Galeria zdjęć z zawodów dostępna TUTAJ