Biegowy czerwcowy weekend

Weekend 11-12 czerwca był bardzo intensywny dla zawodników UKS Grom w Sokolnikach oraz UKS GOK Galewice. Najpierw w sobotę w Oleśnicy rozgrywano Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację na dystansie sprinterskim. Zawody zostały rozegrane głównie w terenie staromiejskim oraz częściowo na osiedlach mieszkalnych. Jest to głównie teren płaski, niewielkie przewyższenia występują jedynie w parku Książąt Oleśnickich. Najlepszym rezultatem było osiągnięcie Kacpra Narożnego który zajął 10 miejsce w kategorii M-16. Ponadto w drugiej dziesiątce w swoich kategoriach uplasowali się Mikołaj Hryciuk  (16 miejsce – M-18), Jarosław Krzyżostanek (18 miejsce – M-45), Andrzej Domagała (19 miejsce – M-40), oraz Justyna Garczarek (20 miejsce – K-21).

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Gminy Sokolniki, która zapewniła nam przejazd do miejsca zawodów.

W niedzielne popołudnie grupa zawodników wzięła udział w Lututowskim Biegu Wolności dla uczczenia wydarzeń z 1863 roku. Milena Cegiełka była najszybsza na dystansie 3000m wśród dziewcząt w wieku 15-17 lat, a Kacper Narożny zajął drugie miejsce w tej samej kategorii wśród chłopców. Julia Cieśla na dystansie 1000m zajęła 11 miejsce wśród dziewcząt w kategorii 11-12 lat. Z kolei na dystansie 7000m Jarosław Krzyżostanek zajął 19 miejsce, a Andrzej Domagała był 41.